Książki do nauki języka niderlandzkiego

Chcesz lepiej poznać język niderlandzki? Marzysz o wyjeździe do Holandii i potrzebny Ci holenderski? W takim razie pora kupić podręcznik, słownik lub zapisać się na kurs tego języka. Robin Sharma podkreśla, że “niezwykłe życie to codzienne i nieprzerwane doskonalenie wszystkich najważniejszych sfer swojego życia”. Jim Rohn mówi: “motywacja daje Ci impuls do działania. Nawyk każe Ci dążyć do celu”. Pora zakasać rękawy i wziąć się do pracy. Zgłębienie słownictwa niderlandzkiego to, co innego niż zakucie jednego słówka. Na początku być może będą piętrzyć się trudności. Aby wskoczyć na wysoki poziom językowy i gramatyczny potrzeba pracy i wysiłku. Jeśli jednak jesteś gotowy uczyć się, na pewno osiągniesz sukces! Warto już w tej chwili pomyśleć o kursie do kompleksowej i skutecznej nauki niderlandzkiego, tak w postaci książki, jak i tradycyjnych lekcji z nauczycielem języka.

Mówimy po niderlandzku.

Chcesz mówić językiem 25 milionów użytkowników języka niderlandzkiego? Konfucjusz mawiał, że “sukces wymaga wcześniejszego przygotowania, bez niego z pewnością osiągniemy porażkę”. Walt Disney podkreślał: “wszystkie nasze marzenia mogą się stać rzeczywistością – jeśli mamy odwagę je realizować”. Abraham Lincoln zaś mawiał: “pamiętaj, iż Twoja własna determinacja, by osiągnąć sukces, liczy się bardziej, niż cokolwiek innego na świecie”. Gotowy zacząć mówić po niderlandzku? Świetnie! Z myślą o Tobie przygotowaliśmy garść porad. Dorzucamy też kilka informacji o tym języku obcym, które mogą Cię zainteresować.

 • Język niderlandzki znany też jest pod takimi nazwami jak język holenderski czy flamandzki.
 • Posługuje się nim około 25 milionów ludzi, głównie w Holandii i Belgii. Usłyszysz go jednak również w Surinamie oraz na dawnych Antylach Holenderskich.
 • Jest to język całkiem blisko spokrewniony z językiem angielskim i niemieckim.
 • Warto wiedzieć, że flamandzki to belgijska odmiana języka niderlandzkiego.
 • Pierwsza książka w tym języku pojawiła się w 1477 roku. Była to “Biblia z Delft”.
 • Josst van den Vondel określany jest jako niderlandzki Szekspir. Był niderlandzkim dramatopisarzem i poetą tworzącym w XVII wieku.
 • Podstawy języka niderlandzkiego ćwicz samodzielnie z mp3, płytą CD czy w trakcie lekcji z nauczycielem. Warto też skorzystać z tak zwanej “wymiany”. Ty uczysz kogoś polskiego, a ktoś Ciebie niderlandzkiego.
 • W księgarni znajdziesz wiele materiałów do nauki wymowy, gramatyki, słownictwa niderlandzkiego dla początkujących oraz na innych poziomach. Rozejrzyj się!
 • Usprawniaj swoją komunikację. W tym celu ćwicz dialogi z drugą osobą. Może być to native speaker, lektor czy kolega lub koleżanka z kursu.
 • Poszukaj rozmówek polsko-niderlandzkie i niderlandzko-polskie. To szybka ściągawka, która zmieści Ci się do kieszeni.
 • Dla wyjeżdżających do Holandii przyda się kurs do kompleksowej nauki języka.

Artykuły polecane dla Ciebie:

Książki i podręczniki do nauki języka niderlandzkiego

J.K. Rowling powiedziała kiedyś: “kiedy masz jakieś wątpliwości, idź do biblioteki”. Kornel Makuszyński zaś stwierdził: “książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem”. Cornelia Funke stwierdziła: “książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźń, niczego w zamian nie żądając”. Nie da się zauważyć, że książki są też potrzebne do aktywnej nauki. Nie ważne czy interesuje Cię w tej chwili niderlandzki kurs podstawowy, niderlandzka gramatyka czy zakuwanie słówek. Są one ważnym krokiem w rozwoju. Czasem sięga się po nie, aby w ogóle sprawdzić czy dany język jest dla nas. Czasem szuka się czegoś do samodzielnej nauki. Bywa że są one uzupełnieniem lekcji powadzonych przez native speakera czy lektora. Zawsze jednak pełnią ważną rolę – mają wspomóc Cię w nauce języka. Oczywiście to od Ciebie zależy czy zgłębisz wiedzę w nich zawartą.

Jakie książki i podręczniki do nauki języka niderlandzkiego skierowane przede wszystkim do osób początkujących? Co wybrać, kiedy trenujesz znajomość gramatyki? Co dla średnio zaawansowanych? Jest sporo materiałów do samodzielnej nauki języka niderlandzkiego dla początkujących. Wystarczy więc po nie sięgnąć, aby w zaciszu własnego domu przejść taki kurs podstawowy. Jak mawiał Thomas Jefferson “odkryłem, że im ciężej pracuję tym bardziej sprzyja mi szczęście”. Gotowy do tego, aby pomóc szczęściu? Jeżeli tak, pora przejrzeć listę poniżej i wybrać publikację, która będzie Ci najbardziej odpowiadała.

 • “Niderlandzki. Krok za krokiem. Poziom A1-B1”.
 • Pakiet językowy niderlandzki. Nauka holenderskiego.
 • Gramatyka języka niderlandzkiego z ćwiczeniami.
 • Niderlandzki krok za krokiem z cd audio.
 • Niderlandzki szybki start.
 • Niderlandzki szybki start. Intensywny kurs od podstaw. Poziom podstawowy A 1-A2.
 • Mów co chcesz po holendersku.
 • Mów co chcesz po holendersku z nagraniami MP3 do pobrania.
 • Pakiet językowy – niderlandzki: Rozmówki niderlandzkie, Gramatyka języka niderlandzkiego z ćwiczeniami, Mówimy po niderlandzku.

To zaledwie garstka inspiracji do nauki. Polecamy Ci zapoznać się z tymi sugestiami. Być może trafisz na coś idealnego dla siebie i Twoje aktualne potrzeby. A jak nie, poczytaj w sieci, popytaj się wśród znajomych znających niderlandzki czy porozmawiaj o tym ze swoim nauczycielem. Kto szuka, ten na pewno znajdzie. Wierzymy, że uda Ci się znaleźć książkę do niderlandzkiego, która naprawdę wesprze Cię w nauce tego języka obcego!

Książki do nauki języka niderlandzkiego – inne materiały pomocnicze

Masz już książki do nauki języka niderlandzkiego od poziomu początkującego do średnio zaawansowanego? Oprócz dobrych książek szukasz innych materiałów do nauki? Chcesz aktywnie uczyć się języka? John C. Maxwell mawiał “sukces polega na poznaniu swojego celu życiowego, wzrastaniu w celu osiągnięcia maksymalnego potencjału i sianiu nasion, które przynoszą korzyści innym”. Ty już wiesz, że w tej oto chwili zależy Ci na nauczeniu się niderlandzkiego. Jak zwiększyć efekty i tempo nauki? Oto kilka pomocy!

 • Płyta CD Audio. Często jest dołączona do podręczników.
 • Nagranie na MP3. Dla każdego, kto lubi robić różne rzeczy i w międzyczasie się uczyć.
 • Aplikacja językowa do nauki niderlandzkiego. Masz ją w telefonie. Możesz przemieszczać się i korzystać z niej w dowolnym czasie. Do tego porcje materiału są tu podzielone na niewielkie części. Stąd polecana jest szczególnie tym, którym trudno wygospodarować więcej wolnego czasu na naukę.
 • Filmiki na YouTube do nauki języka niderlandzkiego na poziomie podstawowym.
 • Polecamy przyjrzeniu się nauce z fiszkami. Wielu poliglotów podkreśla, że przynoszą niezłe efekty! A jeśli nie znajdziesz nic w interesującej Cię tematyce, po prostu zrób je samodzielnie.
 • Kursy online. Płacisz i w każdym miejscu oraz czasie masz do nich dostęp. Nowoczesna metoda dobra dla każdego, kto chce poznać niderlandzki krok po kroku, ale nie ma czasu na tradycyjne zajęcia.
 • Słuchanie muzyki związanej z językiem niderlandzkim. Udowodniono naukowo, że uczenie się przez zabawę przynosi dobrą skuteczność.
 • Czytanie bajek i prostych książek po niderlandzku.
 • Oglądanie bajek po niderlandzku.
 • Do kompleksowej i skutecznej nauki języka niderlandzkiego można dołączyć jakieś nowoczesne metody nauki. Poczytaj o tym więcej!

Nie zapominaj przy tym o pasji, zapale i tym, że przyświeca Ci jakiś cel. To właśnie z jego powodu uczysz się języka niderlandzkiego. Być może marzysz o tym, aby pewnego dnia zostać zawodowym tłumaczem. Nie zdziwiłoby nas wcale, gdybyś marzył o podjęciu pracy w Holandii. A może wyjeżdżasz tam na czas studiów? Znajomość języka jest więc czymś ważnym. Bez niego nie uda Ci się dojść do celu i spełnić swojego marzenia. Beata Pawlikowska powiedziała kiedyś: “każdy człowiek jest twórcą swojej przyszłości. Koncentrowanie się na strachu przed klęską kreuje klęskę. I odwrotnie – tworzenie w myślach obrazu sukcesu generuje sukces”. Richard B. Sheridon z kolei mawiał: “najpewniejszym sposobem na uniknięcie porażki jest determinacja, by osiągnąć sukces”. Z kolei James Madison zauważa: “sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału – tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień”. Najważniejsze, że podjąłeś decyzję. Teraz trzeba tylko przyłożyć się, aby zacząć mówić po niderlandzku!